Články a novinky

 • Zhodnocení vývoje hypoték v roce 2018

  Rok 2018 byl pro úvěry na bydlení opět rekordním. Vsadil by si na to asi málokdo, vzhledem k přelomovým událostem, které jsme loni v oblasti regulace hypotečního trhu a vývoje ekonomiky zaznamenali. Čekají nás letos podobné zvraty?
 • Nový spotřebitelský zákon

  Od 1. prosince 2016 vstoupil v účinnost nový zákon 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru. Ten přináší řadu změn i v oblasti hypotečních úvěrů, a to jak pro spotřebitele, tak i pro banky. Banky musejí nyní mnohem přísněji prověřovat bonitu klienta a klienti získají zákonem pevně stanovenou lhůtu na rozmyšlenou. Mění se i podmínky v případě předčasného splacení hypotéky či mimořádných vkladů a podmínky související s úvěry v cizí měně.
 • Úvěr na bydlení až 1.000.000 Kč bez ručení nemovitostí

  Tento úvěr je unikátní na trhu stavebního spoření a vychází z potřeb klientů. Kromě jedinečného anuitního splácení umožňuje zvolit si dobu fixace úrokové sazby na 3 roky, 6 let nebo po celou dobu trvání úvěru. Konstrukce úrokové sazby vychází z výše úvěru a zvolené doby fixace. Klient může získat až 1.000.000 Kč bez zajištění úvěru nemovitostí.
 • Na trhy se vrací optimismus

  Akciové trhy za sebou mají další pozitivní týden. Prakticky všechny hlavní akciové indexy světa v uplynulých pěti obchodních dnech silně rostly. Důvodem k růstu je znovunabytý optimismus, který na trhy přinesly náznaky toho, že jednání mezi Čínou a Spojenými státy americkými úspěšně pokračují a pozvolna se rýsuje půdorys budoucího smíru. Podobných pokroků v jednání dvou velmocí jsme byli v uplynulých měsících svědky poměrně často, aby se nakonec ukázalo, že to s tím pokrokem zase nebude tak jasné, jak se z oficiálních nebo neoficiálních zdrojů původně zdálo. Spíše se přikláním k tomu, že propad, kterého jsme byli na trzích svědky v závěrečném čtvrtletí loňského roku, byl jednoduše příliš hlubokým na to, aby nové ceny akcií nepřilákaly nové kupce.
 • Daň z převodu nemovitosti 2014

  Daň z převodu nemovitosti bude od roku 2014 nadále platit prodávající.
 • Financování družstevního bytu

  Vybrali jste si družstevní byt a nevíte jak financovat? Existuje několik způsobů.
 • Float hypotéky

  Poslední dobou jsou stále více populární hypotéky s float neboli pohyblivou úrokovou sazbou.